Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TDi - biorą olej czy nie biorą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • TDi - biorą olej czy nie biorą

    Zamieszczone przez MiKruS
    Zamieszczone przez Mach
    czy jest przewidzany kolejny taki event :?:

    chetnie bym sie zalapal nastepnym razem na grupowe hamowanko (jak juz odbire autko) ... a moze nawet na wirusowanko (jak sie zdarzy podocierac :wink: )
    Cos sie moze wymysli, zeby sprawdzic ile kuni zima zabila. :lol:
    Przy okazji pare osob zamierza sie dlubnac - wiec moze Master's nas przyjmie, zeby
    polaczyc przyjemne z pozytecznym. :wink:
    Jesli chodzi o grupowe (znizkowe :wink: ) wirusowanko to ja sie pisze + na pewno jeszcze jeden kolega octa PD130 + moze jeszcze jeden na samo hamowanko... wiec z samej moje strony moga byc 2-3 osoby 8)
    www.soft-car.pl
    www.chiptuning-gdansk.pl


    - Chiptuning silników benzynowych oraz diesla
    - Wyłączanie DPF
    - Hamownia Obciążeniowa

  • #2
    TDi - biorą olej czy nie biorą

    witam Was wszystkich serdecznie jako nowy członek klubu nie posiadający jeszcze octavii, ale bardzo pragnący ją mieć. moje pierwsze pytanie:
    TDi - biorą olej czy nie biorą, jeśli tak to jak dużo?

    wyczytalem w prasie, że TDi te mocniejsze np 130KM mają tendencję do brania w wysokości 1 l / 15 tys. km (czy wynika to z tego że są bardziej wysilone??), natomiast słabsze wersje nie mają takiej tendencji.
    zaznaczam ze dotyczy to samochod nowych z małymi przebiegami poniżej 50 tys. km.

    Czy to prawda? co o tym sądzicie?

    Komentarz


    • #3
      Witaj, wiem chyba o ktorym artykule piszesz. W tamtym artykule jak bylo to zauwazone auto do testu dostali nowe i od poczatku nikt go nie oszczedzal, czeste sprinty jazda z predkoscia max. Po jakims tam przebiegu auto uspokoilo sie z ubytkami oleju. Proces docierania silnika zrobil swoje moim zdaniem.
      Ja ze swojej strony moge powiedziec jak to jest w przypadku naszej Octy AHF od nowosci do teraz nie trzeba nic dolewac (auto ma dopiero troche ponad 50tys km - wiec prawie nowka).
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Re: TDi - biorą olej czy nie biorą

        Zamieszczone przez markal1
        witam Was wszystkich serdecznie jako nowy członek klubu nie posiadający jeszcze octavii, ale bardzo pragnący ją mieć. moje pierwsze pytanie:
        TDi - biorą olej czy nie biorą, jeśli tak to jak dużo?
        Ja mam ASZ (130KM) seria. Traktowana życzliwie i delikatnie, choć jeżdżę szybko i dużo w trasie. Czyli silnik jest mocno poganiany, ale nie katowany.

        I olej bierze. Po ~12kkm od przeglądu zapala się żółta lampka i grzecznie prosi, żebym sprawdził. Dolewka max pół litra i spkokojnie do przeglądu wystarcza.

        Uważam, że mieści się to w mojej prywatnej normie i nie narzekam
        Wcześniej miałem Astrę i ona mi progi tolerancji przesunęła wysoko... W żadną poważniejszą trasę bez oleju w bagażniku nie jechałem

        Moje niefachowe obserwacje sugerują, że i jedno i drugie autko najwięcej oleju pije w spokojnej, szybkiej jeździe na długiej trasie. Autostrady i inne takie.

        Komentarz


        • #5
          to że akurat nie tylko Tobie wydaje się że samochód w trasie bierze więcej oleju jest w pełni uzasadnione.
          Mianowicie wynika to z tego faktu iż po przejechaniu np 200 km w ciąglej jeździe silnik pracuje długo w swojej roboczej temperaturze. i wówczas z oleju odparowywują wszystkie substancje które dostają sie do niego podczas jazdy po mieście (gdzie silnik jest czesto nie rozgrzany i od razu wyłączany) tz jakies resztki oleju napędowego, ktore przenikaja przez pierscienie.
          także normalne że na trasie wydaje się ze silnik moze wziać wiecej oleju co wynika z dogrzania silnika i odparowania z oleju silnikowego czy to benzyny czy oleju napedowego.
          pozdrawiam

          Komentarz


          • #6
            Moja nigdy nie brala oleju, a od jakiegos czasu jest dosc wysilona. Ostatnio sprawdzalem i okazalo sie jednak, ze troche jej ubylo - ok. 300ml na 10kkm.
            Mysle sobie, w sumie w normie. Dolalem i zaczalem czesciej kontrolowac czy nie ma ubytkow. Jak sie okazuje dalszych ubytkow nie ma. Czyli najprawdopodobniej przy ostatnim przegladzie w ASO troche za malo dolali :evil:
            "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
            Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

            STOP ECO-TERRORISM!

            Komentarz


            • #7
              Swoją Octavię mam od nowości. Aktualny przebieg to 14000 km. Do około 8 tyś km nie zauważyłem żadnego ubytku oleju, mimo ze byłem na wakacjach w dość długiej trasie. dopiero po przejechaniu 12000 bagnet wskazywał min. więc dolałem 300 ml mobila. U znajomego była podobna sytuacja. Przy ok. 11 tyś km dolał 400 ml i przy około 14tyś kolejne 300. On ma przejechane obecnie około 30tyś i mówi, że jest to normalne do pierwszej wymiany oleju. potem podobno dolewał ok 100ml na 10000 km

              Komentarz


              • #8
                Generalnie jest tak, ze VP nie biora oleju a PD biora. Od tej reguly oczywiscie sa wyjatki, ale tak jest.

                Moja Octavia ma 109.000km i jest nieseryjna od zawsze - i nie wiem zupelnie co to branie oleju. Jeszcze mi sie ani razu nie zdarzylo, zeby na bagnecie poziom ruszyl sie choc o pol milimetra.

                Moi rodzice maja Golfa V 105PD. Samochod jest seryjny i bardzo delikatnie traktowany, ale oleju troche znika.
                TDI 205PS

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez MiKruS
                  Generalnie jest tak, ze VP nie biora oleju a PD biora. Od tej reguly oczywiscie sa wyjatki, ale tak jest.

                  Moi rodzice maja Golfa V 105PD. Samochod jest seryjny i bardzo delikatnie traktowany, ale oleju troche znika.
                  Moje VP troche zjada ,wydaje mi sie ze 300ml(max do 500ml). Ale latam duzo w trasie i dlugo utrzymuje wyskoie obroty silnika,wiec na moje to norma.
                  Czesto wlasnie mi sie wydaje ze moja octa zjada czesciej olej przy wolniejszej jezdzie niz przy szybszej.
                  TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                  Komentarz


                  • #10
                    ASZ
                    Zmieniam co 7,5 tysia , wlewam dokładnie 4L i nigdy nie robiłem dolewek, auto ma rok z haczykiem i 70.000 km.
                    Wiekszego spalania oleju nie zauważyłem.

                    Komentarz


                    • #11
                      AGR - prawie nic, a ma już 173 tyś km.
                      ASZ - przez ostatni rok i 35 tyś km dwa razy zapaliła się kontrolka, w obu przypadkach do normy wg. bagnetu wlałem 350 ml.
                      Octa ASZ&BMW E39

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Bond
                        ASZ
                        Zmieniam co 7,5 tysia , wlewam dokładnie 4L i nigdy nie robiłem dolewek, auto ma rok z haczykiem i 70.000 km.
                        Wiekszego spalania oleju nie zauważyłem.
                        Bond, ale Ty masz inna turbawke, a to moze mic znaczenia, chodz nie musi.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Przed i po wymianie turbinki objawy te same.
                          Myslę ze dlatego ze sie przestrzega zasad uzytkowania turbo dizla

                          Komentarz


                          • #14
                            co 10tys spal mi tyle co na miarce wiec nie musze dolewac
                            ile jest od max-min? 1 litr?

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X